طراحی ونصب سیستم های اتوماتیک آب پاش دامداری صنعتی

طراحی و نصب سیستم های اتوماتیک آب پاش مه پاش همراه با فن جهت دامداری های صنعتی و غیره
--------------------
در شماره ژوئن 2006 مجله دیری ساینس مقاله ای وجود دارد که اثرات اضافه کردن یک سایه بان پارچه ای و فن بالای آخور گاوهایی که قبلا از یک آب پاش برای خنک کردن گاوها در هنگام خوردن استفاده می کردند را بررسی کردند. در این تحقیق 524 گاو هلشتاین در طول 3 هفته آخر دوره خشکی شان به صورت تصادفی برگزیده شدند و در دو جایگاه مختلف قرار گرفتند که یکی فقط مجهز به آب پاش در بالای آخور بود و دیگری علاوه بر آب پاش به سایه بان پارچه ای و فن مجهز شده بود. در هر دو جایگاه منطقه استراحت سایه بان وجود داشت تا گاوها در صورت تمایل از آن استفاده کنند. نتایج از 20 ژوئن تا 20 اکتبر ثبت شدند.

محققان دریافتند که گاوهای مستقر در جایگاه های دارای آب پاش و سایه بان و فن روزانه 5/1 کیلوگرم شیر بیشتری در 60 روز اول شیردهی بعدی نسبت به گاوهای مستقر در جایگاه های فقط مجهز به آب پاش تولید کردند. در طول دوره آزمایش میانگین دمای زیر آخور پوشانده شده در هر روز 2/1 درجه خنک تر از میانگین دمای محل های بدون فن و سایه بان بود (3/26 در مقابل 1/25 درجه سانتی گراد). شاخص دما-رطوبت در آخورهای غذایی مجهز به سایه بان و فن در 48 درصد از روزهای تحقیق بالای 72 بود ولی در محل های بدون این تجهیزات در 60 درصد از روزهای تحقیق این عدد به بالاتر از 72 می رسید. از آنجا که شاخص دما-رطوبت بالاتر از 72، نشانگر تنش گرمایی در گاو درنظر گرفته می شود، گاوهایی که در جایگاه های بدون فن و سایه بان بودند، در دوره انتهای آبستنی شان که زمان بحرانی برای بسیاری از فعالیت های فیزیولوژیکی است بیشتر در معرض تنش گرمایی بودند.

کارشناسان سود اقتصادی نصب و نگهداری فن و سایه بان ها را در آخور گاوهای خشکی که قبلا فقط از یک آب پاش استفاده می کردند، تخمین زدند. آنها یک ارزش افزوده حداقل 92/8 دلاری را فقط از فروش شیر برای هر گاو در هر سال برآورد کردند. آنها برای سلامتی و طول عمر رقمی را نمی توانند تعیین کنند.

با وجودی که همه گاوداران باید نتایج این تحقیق را به منظور چگونگی مدیریت گاوهای خشک شان بررسی کنند ولی پرورش دهندگانی که در کشورهایی هستند که با تنش گرمایی مواجهند باید توجه ویژه ای به این مقاله داشته باشند. افزایش تولید شیر و سودآوری نتیجه یک سرمایه گذاری نسبتا کم در خنک کردن گاوهای خشک با سایه بان زدن و نصب خنک کننده ها در موقع غذا خوردن است.
مطلب:dastchin
-------------------------------
طراحی واجرای سیستم های اتوماتیک همراه با کنترل دستی سیستم آب پاش "مه پاش" همراه با فن برای دامداری های صنعتی در استان قم.
شهر : قم
تلفن :
قیمت :
ایمیل : بدون ایمیل
فروش
یک باب دامداری 300 راسی {گوسفند} با 7 هکتار باغ در روستای بورکی به فروش میرسد.
نیاز به خرید ماشین جوجه کشی دارم
اینجانب نیاز به خرید یک دستگاه جوجه کشی دارم ارسال به شهرستان چابهار
مواد معدنی__علوفه سیلاژ شده ذرت
مواد معدنی در بسته های 30کیلوی علوفه سیلاژ شده ذرت در بسته های 30 کیلوی با ماندگاری 6 ماه تظمینی
ورمی کمپوست
سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی گرامی باد شرکت رهپویان طبیعت سبز بکر: در سال جدید شرکت با برنامه ای مطمئن و بدور از هرگونه ریسک و زیان مالی طرح ارائه بسته های کود و کرم را برای علاقه مندان به تولید محصول ورمی
فروش زمین با پروانه گوساله پرواری
فروش زمین با پروانه گوساله پرواری با مجوز چاه به متراژ4000 در کیلومتر 10 جاده شیراز کازرون
فروش گوسفند زنده در تبریز
فروش گوسفند زنده برای مجالس و عیاد و مهیمانی ها و حجاج با بهترین و نازلترین قیمت همراه با ذبح اسلامی و بهداشتی و قطعه قطعه کردن به دلخواه شما تمیز و بهداشتی فقط با یک تماس مهدی بسدامی 09144101645 درتمامی ساعات با بیش از 50 سال
برنامه مدیریتی دامداری
با افتخار برنامه مدیریتی دامداری کاملا ایرانی را به دامپروران و مدیرانی که به دنبال مدیریت موفق هستند معرفی و آماده کار اعلام می دارم . این برنامه با در نظر گرفتن محیط و تعداد دام تمام نکات تغدیه ای ، هشدارهای فحلی ،
فروش مجوز مرغداری با زمین
مجوز مرغداری موقعیت عالی