گريختن از تله هاي رايج تجربه کاربري در طراحي سايتدر طراحي سايت و خصوصا طراحي تجربه کاربري سايت نياز به اين هست که از تله هاي خواسته ياناخواسته اي که در حين طراحي سايت براي شما پيش مي آيد بگريزيد . اما چگونه ؟ در ادامه همراه با طراحي سايت باشيد تا اين موضوع را بررسي کنيم.
اگر شما پروژه طراحي سايت اصفهان را آغاز کرده ايد و يا در اين پروسه مشارکت داده شده ايد، بسيار ضروري است تا بدانيد که بايد از مشکلات رايج تجربه کاربري دوري گزينيد، البته اگر مي خواهيد از ديد کاربران و مخاطبين سايت بسيار برجسته ديده شويد. بياييد در اين مقاله به چهار دام و تله موجود در تجربه کاربري نگاه بي اندازيم که طراحان وب با آن رو به رو مي باشند. ما در اين مقاله نشان مي دهيم که بايد چگونه از آن ها ممانعت به عمل آوريد.

فرم ها در طراحي سايت

فرم ها براي جمع آوري اطلاعات درباره کاربران، مشتريان و مخاطبين بسيار ضروري مي باشند. شما نمي توانيد آن ها را مجبور به استفاده از اين فرم ها کنيد؛ اما فرم هاي به خوبي طراحي شده به گونه اي مي باشند که خود مخاطبين و يا کاربران دوست دارند آن ها را پر نمايند. فرم ها بايد درباره اين که سايت ها به دنبال چه اطلاعاتي مي باشند، سوالات اندکي از کاربران بپرسند. يکي از بزرگ ترين مشکلات فرم هاي آنلاين موقعي است که هيچ دستورالعملي در آن وجود نداشته باشد.

فرمت کردن در طراحي سايت اصفهان

زماني که از افرادي براي دريافت اطلاعات بخصوص سوالاتي را مي پرسيم، بايد مشخص کنيد که دقيقا به دنبال چه چيزي مي باشيد. اگر شما نياز به يک فرمت خاص براي برخي موارد داريد مانند تاريخ، زمان و يا هر اطلاعات فرمت بندي شده ديگر، بايد يک مثال بياوريد. هيچ چيز سردرگم کننده تر از پر کردن يک فرمي نمي باشد که زماني که کارتان به اتمام رسيد، پيام هاي خطايي را مشاهده کنيد.

کادر بندي هاي متن در طراحي سايت

خيلي زيبا است که طراحان در اين زمينه بسيار هوشمندانه پيش بروند و اشاراتي درباره نوع اطلاعاتي که مي خواهند از کاربران دريافت نمايند، ارائه دارند، آن ها مي توانند اين کار را با متن پيش زمينه در فيلد هاي فرم انجام دهند. در حالي که اين روش بسيار راحت مي باشد، اما در برخي مواقع در وب سايت ها با متن هاي پيش زمينه اي در فرم ها برخورد کردم که حتي زماني که شروع به تايپ کردن مي کنيد، محو نمي شوند.

اين مورد واقعا براي هر کاربري مورد منفي محسوب مي شود، زيرا در اين شرايط کاربران بايد اندکي تايپ کردن را توقف کنند، آن متن را انتخاب کرده و حذف کنند و در نهايت دوباره تايپ کردن را از سر بگيرند. حتي ممکن است کاربران در اين شرايط پشيمان شوند و تايپ کردن را غير ضروري بدانند، زيرا وقفه اي در طول پروسه پر کردن فرم شان به وجود آمده است. هر زمان که از يک متن پيش زمينه براي اشاره به اطلاعاتي استفاده مي کنيد که از کاربران مي خواهيد دريافت نماييد، اطمينان حاصل کنيد که زماني که کاربران شروع به تايپ کردن مي کنند، از بين مي رود و محو مي شود.

پيام هاي خطا در طراحي سايت

هيچ چيز خسته کننده تر از اين نمي باشد که تلاش کنيد در وب سايت کاري را انجام دهيد و با پيام هاي خطا به گونه اي مواجه شويد که هيچ اطلاعاتي را در بر ندارد و يا اطلاعات کافي وجود ندارد.

اگر يک کاربر سايت با يک خطا رو به رو شود، بايد حتما توضيحي از اشتباهي که پيش آمده و چگونگي برطرف کردن آن به او ارائه شود. براي مثال، اگر در هنگام ورود به يک وب سايت با بخش نام کاربري و پسوورد مواجه شديد و اگر در هنگام وارد کردن اين دو مورد اشتباهي انجام داديد، بايد به شما گفته شود که اشتباه در کجاست، مربوط به پسوورد است يا نام کاربري. با توجه به اين که لاگين هاي بسياري در سايت ها وجود دارد، به راحتي مي توانيد انواع نام هاي کاربري و پسوورد ها را دريابيد.

به طور مثال اگر در هنگام ورود به سايتي با پيام خطايي مواجه شدم که مربوط به نام کاربري و پسوورد مي باشد و مرا به خوبي تفهيم کند که آن ها دقيقا با پروسه موجود در طراحي وب سايت مطابقت ندارند و سايت نمي تواند با آن ها سازگار شود، شروع به اصلاح نام کاربري و يا پسوورد خود مي نمايم، مانند اضافه کردن 2 حرف بزرگ و يا يک شماره، حرف کوچک و يا يک نقطه و يا حتي يک نشانه.

ديگر مثال در اين زمينه به اين ترتيب مي باشد: اگر پسوورد ها در طول پروسه ثبت نام با هم مطابقت نداشتند، يک پيام خطايي قبل از انتخاب دکمه ارسال بايد نشان داده شود. مثال ديگر مي تواند به اين ترتيب باشد که اگر يک نام کاربري از قبل وارد شده باشد، قبل از اينکه افراد بخواهند ثبت نام خود را تمام و ارسال کنند، نشان داده شود.

هيچ کس موارد تکراري را دوست ندارد، مخصوصا زماني که دستورالعمل هاي ضعيفي را دريافت مي کنند. اگر براي کاربران ساده بسازيد تا اطلاعات مورد نظرتان را در اولين وهله وارد نمايند، شما کاربران بيشتري مي يابيد که به شما جذب شده اند.

تيترهاي جستجويابي بزرگ و ثابت در طراحي سايت اصفهان

نمي دانم اين مورد مشهور باشد يا خير اما من بارها آن را مشاهده کردم و در وب سايت هاي زيادي مواجه شدم. اين مسئله به اين ترتيب است که يک تيتر بزرگ و تمامي عوامل جستجويابي زماني که به سمت پايين اسکرول مي شود، محتواهاي بسياري را از ديد پنهان مي سازد. اين مورد زماني که در ارتباط با مخفي شدن بخش هايي باشد که بسيار اهميت دارد و شما هميشه به آن نياز داريد، وضع را بدتر مي سازد.

کنتراست کم

چشمان من خوب مي بينند. من طرفدار درک کردن و فهميدن متن ها و يا آيکون هاي ذغالي در يک پيش زمينه مشکي نمي باشم. هيچ کس در چنين صفحاتي وارد نمي شود. کنتراست عامل مهمي در طراحي سايت ها مي باشد و بسيار حائز اهميت است.

متن در طراحي سايت

هر متني بايد به راحتي خوانده شود، به عبارت ديگر بايد وزن کافي داشته باشد تا به راحتي خوانده شود. وزن 100 فونت ها هيچ گاه مکاني در وب سايت ها ندارند (مگر در شرايط بخصوص). استفاده از يک فونت بسيار کوچک در گوشي هاي همراه هم به سادگي مشکل ساز است. در طراحي وب سايت ها بايد کنتراست کافي وجود داشته باشد تا چشمان کاربران حروف را تشخيص دهند.

رنگ در طراحي سايت

براي تمامي عوامل يک وب سايت، بايد کنتراست قابل درک ميان رنگ ها وجود داشته باشد. هر متني بايد با پيش زمينه اي که در آن قرار مي گيرد، کنتراست داشته باشد. اين امر مي تواند درباره هر لينکي، هر عامل جستجويابي و يا آيکوني صدق نمايد. خيلي سخت نيست تا دريابيد که به دنبال چه چيزي هستيد.

دکمه هاي دعوت به عمل

مانند ديگر لينک ها و عوامل جستجويابي، دکمه دعوت به عمل شما بايد با کنتراست بالايي در طراحي سايت نمايان باشد. اگر شما مي خواهيد تا بازديد کننده وب سايت عکس العملي را نشان دهد، بايد آن را برجسته بسازيد، بايد به راحتي خوانده شود و بايد به سرعت بارگيري شده و واضح به نظر برسد. به نظر نمي رسد که سايت هاي بسياري ديده باشيد که دکمه دعوت به عمل و يا هر عامل دعوت به عمل ديگر خود را از ساير عوامل متمايز نسازد. گاهي اوقات، اين مورد اصلا يک دکمه نيست بلکه يک لينک متني ساده با فضاي خالي زياد در اطراف آن مي باشد.

نقاط لمسي در گوشي هاي همراه

من اين مورد را در وب سايت هاي گوشي همراه زيادي مشاهده نمودم و آن يکي از مواردي خسته کننده اي است که با آن مي توان ارتباط يافت. اگر يک دکمه و يا يک لينک براي کليک کردن داشته باشيد، فضاي خالي کافي به آن ارائه دهيد، به گونه اي که کاربران به صورت اشتباهي وارد بخش ديگري نشوند و مکان ديگري را به صورت اشتباهي لمس نکنند. در گوشي هاي هوشمند همراه، اطمينان حاصل کنيد که هر دکمه و يا لينکي به اندازه کافي از لبه ها و گوشه هاي صفحه نمايش دور مي باشد که به راحتي با انگشت لمس و انتخاب شود.
هر زماني که يک دکمه بسيار به گوشه ها و لبه هاي صفحه نمايش نزديک باشد، براي لمس شدن و تب کردن سخت مي شود. اگر شما انگشتان بزرگي داشته باشيد، اصلا نمي توانيد عکس العملي از خود در اين گونه سايت ها نشان دهيد. از اين رو کاربر مجبور مي شود تا بارها و بارها تب کردن را تکرار کند تا بتواند هدف خود را تحقق ببخشد. در نظر گرفتن فضاي خالي براي آن عوامل بسيار اهميت دارد و مي تواند از بروز مشکلات و خطاهاي بسيار جلوگيري نمايد.

نياز به طراحي سايت داريد ؟ قبل از آن با شماره تلفن هاي بالاي سايت تماس بگيريد و يا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنيد . همچنين با رفتن به صفحه ثبت سفارش ميتوانيد سفارش خود را ثبت کرده تامشاورين سارين وب با شما تماس بگيرند . طراحي سايت ، سئو و بهينه سازي سايت خود را با سارن وب تجربه کد .
شهر : اصفهان
تلفن :
قیمت :
ایمیل : mitra.beigisky@gmail.com
طراحي سايت | بهينه سازي و سئو
شرکت طراحي سايت سينو وب متخصص در زمينه طراحي وب سايت به صورت حرفه اي و سئو وبهينه سازي سايت براي موتورهاي جست و جو ( تجربه و کيفيت است که شما را به موفقيت مي رساند)
گريختن از تله هاي رايج تجربه کاربري در طراحي سايت
در طراحي سايت و خصوصا طراحي تجربه کاربري سايت نياز به اين هست که از تله هاي خواسته ياناخواسته اي که در حين طراحي سايت براي شما پيش مي آيد بگريزيد . اما چگونه ؟ در ادامه همراه با طراحي سايت باشيد تا اين موضوع را بررسي
ديجيتال مارکتينگ
ديجيتال مارکتينگ Digital Marketing يا تبليغات اينترنتي به بازاريابي، تبليغ محصولات، خدمات در بستر اينترنت و رسانه‌­هاي ديجيتالي گفته مي‌شود. با ديجيتال مارکتينگ مي توانيد جايگاه شعبه آنلاين کسب و کار خود را که شامل سايت ،
شکل هندسي دست ها و انگشتان, تشخيص و شناسايي چهره
خدمات هوشمند سازي و توسعه سيستم هاي صنعتي و اداري مديريت دقيق و با سرعت حساب هاي مالي شرکت ها داده کاوي , تشخيص گفتار و شناسائي متن شکل هندسي دست ها و انگشتان تشخيص و شناسايي چهره خدمات هوش مصنوعي و هوشمند
پيشرفت و تسريع در امور با هوش مصنوعي
پياده سازي هوش مصنوعي و تسريع در امور کار کارهاي آماري و ارزيابي جهت تصميم گيري مديران پيشرفت و تسريع در امور با هوش مصنوعي مسيريابي در مسافرت، ترافيک، حمل کالا انواع ابزارهاي پردازش زبان هاي طبيعي خدمات
انجام پروژه دانشجويي با مطلب متلب MATLAB
انجام پروژه دانشجويي با متلب(Matlab) توسط دانشجوي دکترا (بدون واسطه- مناسب ترين قيمت) مشاوره در: انجام پروژه با مطلب حل معادلات ديفرانسيل،ode حل معادلات پارشال (مستقات جزئي)pde کدنويسي و شبيه سازي مقالات انجام پروژه هاي
طراحي نرم افزارهاي اندرويد،طراحي وب سايت،نرم افزار حسابداري
طراحي و برنامه نويسي اختصاصي و حرفه اي انواع سايت هاي اينترنتي،بهينه سازي سايت ،برنامه نويسي موبايل -حسابداري آنلاين شماره تماس : 09901883614 سايت:www.webuniq.com نمونه پروژه هاي انجام
تولید اپلیکیشن و نرم افزار موبایل
شرکت توسعه فن آوری آرمانگرایان تولید کننده اپلیکیشن های کاربردی اندروید و IOS و طراحی وب سایت ها حرفه ای لطفا برای سفارش اپلیکیشن و نرم افزار از بخش محصولات وب سایت بازدید نمایید. www.atd.com.co