خط توليد بازيافت و پيروليز تاير به ضايعات نفتي

خط توليد بازيافت و پيروليز تاير به ضايعات نفتي
09147557802.....................09124172904
فروش خط توليد پيروليز لاستيک به هيدرو کربن
دستگاه توليد سوخت از هيدرو کربن
دستگاه پيروليز لاستيک به ميعانات نفتي

خط توليد شامل بخش هاي زير مي باشد:
1- سيستم خرد کن تاير
2- دستگاه اجيکتور
3- سيستم احتراق و توليد گازهاي پايه هيدروکربني
سيستم توليد دوده صنعتي
4- دستگاه فيلتر حذف دود
5- دستگاه کندانسور
6- مخازن تخليه سوخت
7- دستگاه راکتور با ظرفيت هاي 3-5-8-10- 20و30
8- برج تقطير

سابقه صنعت بازيافت لاستيک در کشورهاي پيشرفته به دوران جنگ جهاني اول باز مي گردد. در کشورهاي عضو اتحاديه اروپا و آمريکا با برنامه ريزي هاي انجام شده علاوه بر توسعه صنعت روکش، روز به روز از ميزان تايرهاي که به صورت زباله دفن مي شود کاسته شده و استفاده از منجيد و بازيابي انرژي افزوده مي شود در کشورهاي اتحاديه اروپا دفن تايرهاي فرسوده به صورت کامل از سال 2003 و به صورت تکه هاي برش خورده از سال 2006 ممنوع شده است برآورد هاي انجام شده در کشور ما از حدود 13 ميليون تاير فرسوده که سالانه وارد محيط زيست مي شود، تنها حدود 3% آن (حدود 390,000 حلقه) در صنايع روکش کشور مورد استفاده قرار مي گيرد. از انبار تايرهاي مزبور تنها 25 درصد وزني آن در صنايع بازيافت لاستيک (شامل صنعت روکش و صنايع بازيافت مواد )مورد استفاده قرار مي گيرد و 75 درصد وزني بقيه در محيط زيست انباشت مي شود.
صنعت بازيافت تاير در ايران به حدود 40 سال قبل به توليد تاير روکشي بر مي گردد که بخشي از آن در قبل از انقلاب و داراي تکنولوژي قديم بوده و کارخانجات ايجاد شده در بعد از انقلاب نيز رشد قابل توجهي از حيث تکنولوژيکي و يا بهبود روش هاي مورد مصرف نداشته اند و عمده اين کارخانجات در زمان جنگ ايران و عراق به لحاظ محدوديت تاير فعاليت خوبي داشته اما پس ار جنگ کارخانجات زير سقف ظرفيت اسمي فعاليت مي کنند.
در حال حاضر ميليون ها حلقه تايـر در محل هـاي مختلف جمع شده و ميليون ها حلقه نيز به صورت غيرقانوني در محيط زيست رها شده است . طبق آمار در آمريکا 50 درصد از تايرهاي دور انداخـته شده به صورت سوخـت مصرف مي شود، 15 درصد به مصرف آسفـالـت اصـلاح شـده با لاستيـک ، پرکـننده براي صنـايع توليد لاستيک و ... مصرف شده و مقداري نيز صادر مي شود.
درکشورهاي صنعتي نيز سالانه به ازاي هر نفر جمعيت، يک تاير تعويض مي شود و ميزان مصرف ديگر کشورهـا نيز ضـريبي از اين عدد خواهد بود که اين بستگي به پارامترهاي مختلفي در آن جامعه دارد. در آمار ديگري گفتـه شده سـالانه به تعداد يک سوم تعداد چرخ اتومبيل ها، تاير فرسوده توليد مي شود.
اگر بدانيم به ازاي توليد يک لاستيک کاميوني معادل 22 گالن نفت مصرف مي‌شود، بيشتر به لزوم بازيافت لاستيک پي مي‌بريم. لاستيک هاي مستعمل ، زباله هاي مخصوص هستند که از لحاظ شيميايي، اندازه، حالت و شکل با زباله هاي ديگر تفاوت دارند. لاستيک ها از مواد پليمري تشکيل شده اند که به راحتي در طبيعت تجزيه نمي شوند در بسياري از موارد، لاستيک هاي مستعمل روي هم انباشته و به شکل کوهي از زباله، مناظر زشتي را بوجود‌آورده که خطر آتش سوزي را نيز به همراه دارند.
امــروزه بـا افزايش قيمت سوخت، بسياري ازکشورها به دنبال افزايش سهم بازيافـت انرژي از تايـرهاي فرسوده هستند چون غير از مسائل فوق الذکر، دانسته اند ارزش حرارتي تايرها بيشتر از زغال سنگ است.
( 32 مگاژول/کيلوگرم به جاي 29 مگـاژول/کيلوگرم )
ميزان گوگرد آن نيز کمتر از زغال سنگ است . به علاوه بازيافـت آن باعث کاهش 90 درصدي در حجم زائدات خواهد شد. بررسي هاي امروزه نشان ميدهد که بازيافت تايرهاي فرسوده نه تنها آثار مخرب زيست محيطي ندارد بلکه بسيار کارآمد و باعث ايجاد اشتغال و صرفه جويي در مواد خام اوليه شده که در نهايت رشد صنعتي و اقتصادي را به دنبال خواهد داشت.لاستيک هاي مستعمل زباله هاي مخصوصي هستند و از لحاظ شيميايي ، اندازه حالت و شکل با بقيه زباله ها تفاوت دارند . لاستيک ها از مواد پليمري تشکيل شده اندکه به راحتي در طبيعت تجزيه نمي شوند . در بسياري از موارد لاستيک هاي غير مستعمل روي هم انباشته شده و به شکل کوهي از زباله مناظر زشتي را به وجود آورده و خطرآتش سوزي را نيز به همراه دارد .
سوزاندن لاستيک ها دود سياه و مضري را ايجاد مي کندکه باعث آلودگي محيط مي شود . براي دفن آن نيز مشکلات فراواني وجود دارد . باتوجه به اينکه در ايران هزينه اي از توليد کنندگان پسماند ها دريافت نميشود ، تجهيزاتي هم در مراکز دفن براي کاهش حجم يا خرد کردن لاستيک ها وجود ندارد و در نتيجه به همان شکل اوليه دفن ميشوند که باعث مي شود حجم زيادي از مراکز دفن اشغال شود . امروزه نتيجه تحقيقات و بررسي ها نشان مي دهد که امر بازيافت لاستيک هاي فرسوده نه تنها آثار مخرب بر محيط زيست ندارد و مشکلات مديريتي اين بخش را حل مي کند بلکه منشاء توسعه صنعتي و سود آوري اقتصادي وفرآوري وتوليد محصولات ديگري نيز مي باشد . از پودر لاستيک حاصل از بازيافت تاير هاي فرسوده در صنايعي مانند جاده سازي ، ساختماني ، خودروسازي ، صنايع دريايي ، ورزش ، دامداري وکشاورزي وآبرساني ميتوان استفاده کرد. از مزاياي ديگر بازيافت تاير هاي فرسوده کاهش زائدات وکمک به چرخه مواد در طبيعت است.
2-6-موارد مصرف و کاربرد
1. صنايع جاده‌سازي: پوشش سطح جاده‌ها به جاي آسفالت، زيرا به دليل خاصيت اکوستيکي داراي عمر بيشتر و هزينه کمتري است و صداي کمي را ايجاد مي کند و کمتر ترک خورده و در گرما ذوب نمي شود. ترمز خودروها بر روي آن عملکرد بهتري دارد.آب‌بندي شکاف سطح جاده‌ها، توليد لايه‌هاي ضد آب و لايه‌هاي جاذب صدا، توليد علائم ترافيکي و ضربه‌گيرها که داراي هزينه کمتر و عمر بيشتري است و به دليل خاصيت ارتجاعي در هنگام تصادفات آسيب‌هاي کمتري به وسايل نقليه وارد مي‌کند. توليد سرعت‌گيرهاي خيابان و پوشش مقاطع جاده‌ها با ريل راه آهن.
محصولات حاصل از بازيافت تاير فرسوده
ميزان توليد سيم فولادي :10 درصد از هر کيلوگرم تاير
ميزان توليد نخ پلي آميد :3 درصد هر کيلوگرم تاير
ميزان توليد گرانول : 85 درصد هر کيلوگرم تاير
2. صنايع ساختماني: فونداسيون و پايه‌ها، استفاده از تايرهاي خرد شده در کارهاي عمراني از اهميت فراواني برخوردار است به ويژه در مواردي که به کاهش وزن سازه‌ها ضرورت دارد. افزودن لاستيک بازيافتي به بتن، باعث بالا بردن مقاومت آن در برابر آتش و جلوگيري از خرد شدن آن مي شود. در کفپوش‌هاي صنعتي و پوشش گذرگاه‌ها، عمر مفيد 20سال هستند و به دليل خواص بيومکانيکي و حالت نيمه ارتجاعي خستگي کمتري ايجاد مي‌کنند. پوشش بام ساختمان‌ها و عايق ساختماني، توليد چسب درزگير، کانال‌هاي هوا، زير فرش‌ها، پوشش سطح زمين بازي بچه‌ها، به منظور افزايش امنيت در هنگام بازي مي‌توان کفپوش‌ها را با استفاده از خرده‌هاي تاير تهيه کرد.
3. صنايع توليد لاستيک و پلاستيک : فوم‌هاي قابل انعطاف، پوشش استخرها، تخت کفش، تسمه نوار نقاله
4. صنايع خودروسازي : توليد تاير، روکش‌کاري تاير،کفپوش و گلگير خودروها، نوار دور درب و شيشه خودروها، انواع واشر، سيستم‌هاي ترمز اصطکاکي، سپرهاي ضربه‌گير خودرو
5. صنايع دريايي : ضربه‌گيرهاي اسکله و لنگرگاه‌ها، شناور دريايي،کفپوش‌هاي غير لغزنده
6. ورزش : پوشش زمين‌هاي ورزشي دوميداني، گلف و تنيس، ميادين اسب دواني
7. دامداري، کشاورزي و آبرساني : سيستم‌هاي آبرساني کشاورزي و شلنگ‌هاي لاستيکي، گلدان‌هاي لاستيکي، ظروف تغذيه دام، انواع فنس‌هاي محوطه سيلوهاي حبوبات و استفاده از کفپوش‌هاي لاستيکي با مجراي تعبيه هوا که آب آن نفوذ کند، در اسطبل‌ها و گاوداري‌ها.
علاوه بر مواد بالا، لاستيک‌ها يکي از بهترين منابع سوخت و انرژي هستند. تايرها داراي درصد بسيار بالايي از کربن هستند که به آنها قابليت سوخت سريع و درجه حرارت بسيار بالايي مي دهد. مهمترين استفاده تايرها بعنوان سوخت در کوره‌هاي سيمان است. بررسي‌ها نشان مي دهد انرژي موجود در 242 ميليون حلقه تاير فرسوده برابر با انرژي 12 ميليون بشکه نفت است. با توجه به موضوعات مطرح شده و همچنين اهميت مقطعي از رده خارج کردن خودروهاي فرسوده و با توجه به اينکه سوزاندن و يا دفن تايرها داراي آثار مخرب زيست محيطي است در ميان تمام راه‌هاي مطرح شده براي رهايي از زباله‌هاي لاستيکي، مهمترين، سالمترين و به صرفه‌ترين راه، بازيافت آن‌ها مي باشد. زيرا نه تنها به محيط زيست لطمه‌اي وارد نمي‌کند، بلکه از مصرف بسياري از منابع و سوخت‌هاي فسيلي جلوگيري مي‌کند و باعث صرفه‌جويي در انرژي مي‌شود. علاوه بر آن توليد محصولات بازيافتي در ايران به دليل ارزاني کارگر، آب و انرژي مي تواند سود صد در صد داشته باشد.
در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ ﻣﯿﻠﯿﻮن ﻫﺎ ﺣﻠﻘﻪ ﺗﺎﯾـﺮ در ﻣﺤﻞ ﻫـﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺟﻤﻊ آوري ﺷﺪه و ﻣﯿﻠﯿﻮن ﻫﺎ ﺣﻠﻘﻪ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻏﯿﺮﻗﺎﻧﻮﻧﯽ در ﻣﺤـﯿﻂ زﯾﺴﺖ رﻫﺎ ﺷﺪه اﺳﺖ . ﻃﺒﻖ آﻣﺎر در آﻣﺮﯾﮑﺎ۵۰ درﺻﺪ از ﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﻣﺴﺘﻌﻤﻞ دور اﻧﺪاﺧــﺘﻪ ﺷـﺪه , ﻣﺴـﺘﻘﯿﻤﺎ ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﺳﻮﺧــﺖ ﻣﺼﺮف ﻣﯽ ﺷﻮد، ۱۵درﺻﺪ ﺑﻪ ﻣﺼﺮف آﺳﻔـﺎﻟـﺖ اﺻـﻼح ﺷـﺪه ﺑﺎ ﻻﺳﺘﯿـﮏ ﯾﺎ ﭘﺮﮐـﻨﻨﺪه ﺑﺮاي ﺻﻨـﺎﯾﻊ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻻﺳﺘﯿﮏ و ﺳﺎﺧﺖ ﺳﺎزه ﻫﺎي ﺑﺘﻨﯽ ﺧﺎص ﻣﺼﺮف ﺷﺪه و اﻟﺒﺎﻗﯽ راﻫﯽ ﻣﺮاﮐﺰ دﻓﻦ زﺑﺎﻟﻪ ﺷﻬﺮداري ﻫﺎ ﻣﯽ ﺷﻮد…. ﻻزم ﺑﻪ ذﮐﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮان ﻫﻤﻪ ﺗﺎﯾﺮﻫﺎ را در ﻣﺮاﮐﺰ دﻓﻦ رﯾﺨﺖ ﭼﻮن ﺣﺠﻢ زﯾﺎدي اﺷﻐﺎل ﮐـﺮده و در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺑﻪ زﻣﯿﻦ زﯾـﺎدي ﻧﯿـﺎز ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد . ﺑﻪ ﻋـﻼوه ﻫﺰﯾﻨﻪ دﻓﻦ ﻫﺮ ﺗﻦ زﺑﺎﻟﻪ در اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ در ﺣﺎل اﻓﺰاﯾـﺶ اﺳﺖ . ﻃﺒـﻖ ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﺟﺪﯾﺪ ‫اﺗﺤـﺎدﯾﻪ اروﭘـﺎ ، ارﺳﺎل ﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﻓﺮﺳﻮده ﺑﻪ ﻣﺮاﮐﺰ دﻓﻦ زﺑﺎﻟﻪ ﻣﻤﻨﻮع اﺳﺖ.‬‬‬‬
درﮐﺸﻮرﻫﺎي ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻧﯿﺰ ﺳﺎﻻﻧﻪ ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻧﻔﺮ ﺟﻤﻌﯿﺖ ، ﯾﮏ ﺗﺎﯾﺮ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻣﯽ ﺷﻮد .ﻣﯿﺰان ﻣﺼﺎرف دﯾﮕﺮ ﮐﺸﻮرﻫـﺎ ﻧﯿـﺰ ﺿــﺮﯾﺒﯽ ‫از ﻋﺪد ﻫﺎ ي ﻓﻮق اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺑﻪ ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ در آن ﺟﺎﻣﻌﻪ دارد.‬‬‬‬در آﻣﺎر دﯾﮕﺮي ﮔﻔﺘـﻪ ﺷﺪه ﺳـﺎﻻﻧﻪ ﺑﻪ ﺗﻌﺪاد ﯾﮏ ﺳﻮم ﺗﻌﺪاد ﭼﺮخ اﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﻫﺎ، ﺗﺎﯾﺮ ﻓﺮﺳﻮده ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽ ﺷﻮد. از ﻃﺮﻓـﯽ دﯾﮕـﺮ اﮔـﺮ ‫ﺑﺪاﻧﯿﻢ ﺑﻪ ازاي ﺗﻮﻟﯿﺪ ﯾﮏ ﻻﺳﺘﯿﮏ ﮐﺎﻣﯿﻮﻧﯽ ﻣﻌﺎدل ۲۲ ﮔﺎﻟﻦ ﻧﻔﺖ ﻣﺼﺮف ﻣﯽﺷﻮد، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﻟﺰوم ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﻻﺳﺘﯿﮏ ﭘﯽ ﻣﯽﺑﺮﯾﻢ.‬‬‬‬
اﯾﻦ ﻣﺸﮑﻞ در ﮐﺸﻮر اﯾﺮان ﻧﯿﺰ وﺟـﻮد دارد . ﭼﻮن ﺑـﺎ وﺟﻮد ﭼﻨﺪﯾﻦ ﻣﯿﻠﯿـﻮن ﺧﻮدرو در ﺳﻄﺢ ﮐـﺸﻮر و ﺟﻤﻌﯿﺖ ۷۰ ﻣﯿﻠﯿــﻮن ﻧﻔﺮي اﯾﺮان ، ﻫـﺮ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﯿﺶ از ۱۰ ﻣﯿﻠﯿﻮن ﺣﻠﻘﻪ ﺗﺎﯾﺮ ﻣﺼﺮف ﻣﯽ ﺷﻮد و اﯾﻦ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﻣﺼﺮف ﺑﯿﺶ از ۲5۰ ﻫﺰار ﺗﻦ ﺗﺎﯾـﺮ در ﺳـﺎل اﺳﺖ.
ﺑﻪ اﯾﻦ رﻗﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﻓﺮﺳﻮده ﺳﺎل ﻫﺎي ﻗﺒﻞ وﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﺣﺎﺻﻠﻪ از ﻃﺮح ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺧﻮدروﻫﺎي ﻓﺮﺳﻮده را ﻧﯿﺰ اﻓﺰود. ﮔﺴﺘﺮدﮔﯽ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﻪ ﺣـﺪي اﺳﺖ ﮐﻪ از ﻫﻢ اﮐـﻨﻮن ﻣﯽ ﺗﻮان ﺷـﺎﻫﺪ ﺗﻠﻨﺒـﺎري از ﺗﺎﯾـﺮﻫﺎي ﻓﺮﺳﻮده دور اﻧﺪاﺧﺘﻪ ﺷﺪه در ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ اﻃﺮاف ﺷﻬﺮﻫﺎ و ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺤﯿﻂ زﯾﺴﺖ ﺷﻬﺮي ﺑﻮد . ﻣﺜﻼً در ﺑﺎزدﯾﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﺴﺌﻮﻻن ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان از ﻣﺮاﮐﺰ دﻓﻦ زﺑـﺎﻟﻪ ﮐﻬـﺮﯾـﺰک داﺷﺘﻪ اﻧﺪ، ﺑﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑﻪ ﺣﺠﻢ ﺑﺎﻻي ﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﻣﺴﺘﻌﻤﻞ در ﻣﯿﺎن زﺑﺎﻟﻪ ﻫﺎي ﺗﻬﺮان، ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎﯾﯽ ﺑﺮاي اﺣﺪاث ﮐﺎرﺧﺎﻧﻪ ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﺗﺎﯾﺮ اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ.
ﺑﺮرﺳﯽ ﻫﺎي اﻣﺮوزه ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﺪ ﮐﻪ ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﻓﺮﺳﻮده ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ آﺛﺎر ﻣﺨﺮب زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄـﯽ ﻧـﺪارد ﺑﻠﮑـﻪ ﺑﺴـﯿﺎر ﮐﺎرآﻣﺪ و ﺑﺎﻋﺚ اﯾﺠﺎد اﺷﺘﻐﺎل و ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﯾﯽ در ﻣﻮاد ﺧﺎم اوﻟﯿﻪ ﺷﺪه ﮐﻪ در ﻧﻬﺎﯾﺖ رﺷﺪ ﺻﻨﻌﺘﯽ و اﻗﺘﺼﺎدي ﻣﻨﻄﻘـﻪ را ﺑـﻪ ‫دﻧﺒﺎل ﺧﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.‬‬‬‬
ﭘـﺲ از روﺷﻦ ﺷﺪن ﻧﯿﺎزﺑﻪ ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﺿﺎﯾﻌﺎت ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ وﺗﺎﯾﺮﻫﺎي ﻣﺴﺘﻌﻤﻞ , در اداﻣـﻪ ﺑـﻪ روش ﻫـﺎي ﻗﺎﺑـﻞ اﺟـﺮا در ﻣﻘﯿـﺎس ﻫـﺎي ﺑﺰرگ ﻣﯽ ﭘﺮدازﯾﻢ.
‫روش ﻫﺎي ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ :‬‬‬‬
ﮐﺎرﺧﺎﻧﻪ ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﻻﺳﺘﯿﮏ ﺷﺎﻣﻞ دو ﺑﺨﺶ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ
‫ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﻣﮑﺎﻧﯿﮑﯽ‬‬‬‬
‫اﻟﻒ - ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮔﺮاﻧﻮل و ﭘﻮدر از ﻻﺳﺘﯿﮏ‬‬‬‬
ب – ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻔﭙﻮش ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ
در اﯾﻦ ﺳﯿﺴﺘﻢ اﺑﺘﺪا ﺳﯿﻢ ﻃﻮﻗﻪ ﻻﺳﺘﯿﮏ ( ﺗﺎﯾﺮ) ﺗﻮﺳﻂ دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎي ﺳﯿﻢ ﮐﺶ ﺧﺎرج ﺷﺪه ﺳﭙﺲ ﺗﺎﯾﺮ ﻓﺎﻗﺪ ﻃﻮﻗﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺗﺴﻤﻪ ﻧﻘﺎﻟـﻪ ﺑﻪ دﺳﺘﮕﺎه ﺧﺮدﮐﻦ ﻫﺪاﯾﺖ ﻣﯽ ﮔﺮدد. ﻗﻄﻌﺎت ﻻﺳﺘﯿﮏ ﺧﺎرج ﺷﺪه از ﺧﺮدﮐﻦ ﺗﻮﺳﻂ ﺗﺴﻤﻪ ﻧﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﺧﺮدﮐﻦ ﺛﺎﻧﻮﯾﻪ ﻫﺪاﯾﺖ ﺷﺪه وﺑﻪ ﻗﻄﻌﺎت ﯾﮏ ﺳﺎﻧﺘﯿﻤﺘﺮي ﺧﺮد ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺑﻌﺪ ﭘﺲ از ﻋﺒﻮر از ﻣﮕﻨﺖ ﺟﺪاﺳﺎزي ﺳﯿﻢ ﻓﻠﺰي از ﺑﺎﻓﺖ ﺗﺎﯾﺮ ﺻﻮرت ﻣﯽﮔـﯿـﺮد.


‫ﺳﭙﺲ ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺟﺪاﺳﺎزي اﻟﯿﺎف ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﺳﺮﻧﺪ و ﺳﺎﯾﮑـﻠﻮن اﻧﺠﺎم ﻣﯽ ﮔﯿﺮد. و ﭘﺲ از آن ﻣﻮاد وارد آﺳﯿﺎب ﻫﺎي ﻧﻬﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﺷـﻮﻧﺪﮐـﻪ ﺑﺼﻮرت ﮔﺮاﻧﻮل و ﭘﻮدر ﻧﺮم ﻻﺳﺘﯿﮏ در ﺧﻮاﻫﻨﺪ آﻣﺪ . در اﯾﻦ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﻋﻤﻠﯿﺎت دﻗﯿﻖ ﺟﺪاﺳﺎزي اﻟﯿﺎف و ﺳﯿﻢ ﻓﻠﺰي ازﭘﻮدر ﻻﺳﺘﯿـﮏ ‫ﻧﯿﺰ ﺻﻮرت ﻣﯽ ﮔﯿﺮد و در ﻧﻬﺎﯾﺘﺎ ﻣﺤﺼﻮل ﻓﻮق ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪي ﻣﯽ ﺷﻮد.‬‬‬‬‬‬‬‬
‫در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻔﭙﻮش, ﮔﺮاﻧﻮﻟﻬﺎي ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺑﺎ ﭼﺴﺐ ﭘﻠﯽ ﯾﻮرﺗﺎن و رﻧﮓ در ﻣﺨﻠﻮط ﮐﻦ ﻫﺎ , ﺗﺤﺖ زﻣـﺎﻧﯽ ﻣﺸﺨﺺ و ﺑﺎ ﻓﺮﻣﻮﻟﻬﺎي ﺧﺎص ﻣﺨﻠﻮط ﺷﺪه و ﺳﭙﺲ ﻣﺨﻠﻮط ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪه ﺑﺎ ﺟﺮﻣﯽ ﻣﺸﺨﺺ (ﺿﺨﺎﻣﺖ ﮐﻔﭙﻮش ﺗﻮﻟﯿﺪي) در ﻗﺎﻟﺒﻬﺎي ﻣﻮﺟﻮد رﯾﺨﺘﻪ ﺷﺪه و در ‫ﭘﺮس ﮔﺮم ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و در ﻓﺸﺎر و دﻣﺎي ﻣﺸﺨﺼﯽ ﭘﺨﺘﻪ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ. در ﻧﻬﺎﯾﺖ ﭘﺮﺳﻬﺎ ﺗﺨﻠﯿﻪ و ﻣﺤﺼﻮل ﺑﻪ اﻧﺒﺎر ﻫﺪاﯾﺖ ﻣﯽ ﮔﺮدد.‬‬‬‬‬‬‬‬
‫ﺑﺎ راه اﻧﺪازي ﺧﻂ ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﻣﮑﺎﻧﯿﮑـﯽ ، اﻧﻮاع ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ از ﺟﻤﻠﻪ : ﭼﻤـﻦ ﻣﺼﻨـﻮﻋﯽ وﮐﻔﭙـﻮش ﻻﺳﺘﯿـﮑﯽ ﺟﻬـﺖ ﻣﺼـﺮف در ﻣﺒﻠﻤﺎن ﺷﻬﺮي ، ﻗﯿﺮ ﭘﻠﯿﻤﺮي ﻗﺎﺑـﻞ ﺳﺎﺧﺖ وﺗﻮﻟﯿﺪ اﺳﺖ . ﺑﺮاي اﯾﺠﺎد ﺧﻮاص ﺟﺬب ﻓﺸﺎرﻫﺎي وارده ﺑﻪ زﻣﯿﻨﻬﺎي ورزﺷـﯽ ، ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت ‫ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺧﺮد ﺷﺪه در زﻣﯿﻨﻬﺎي ورزﺷﯽ ﭼﻨﺪ ﻣﻨﻈﻮره ﺑﻄﻮر وﺳﯿﻌﯽ ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻗﺮارﻣﯽ ﮔﯿﺮد.‬‬‬‬‬‬‬‬
‫وﯾﮋﮔﯽ اﺻﻄﺤﮑﺎک ﺑﺎﻻي ﻣﯿﺎدﯾﻦ دو از ﻣﺨﻠﻮط ﮔﺮاﻧﻮﻟﻬﺎي ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺑﺎ ﭼﺴﺐ ﻫﺎي ﭘﻠﯽ ﯾﻮرﺗﺎن ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ورزﺷﻬﺎﺋﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻓﻮﺗﺒﺎل و ﻫﺎﮐﯽ ﮐﻪ ﺑﺎزﯾﮑﻨﺎن ﺑﻪ زﻣﯿﻦ ﻣﯽ ﺧﻮرﻧﺪ ﺑﻪ ﺳﻄﻮح ﻧﺮﻣﯽ ﻧﯿﺎز دارﻧﺪ ﮐـﻪ ﺑﺎ اﺿـﺎﻓﻪ ﻧﻤﻮدن ﻻﯾﻪ ﺿﺮﺑﻪ ﮔﯿﺮ در زﯾﺮ ﺳﻄﺢ زﻣﯿﻦ ﺑﺎزي ﻣﯽ ‫ﺗﻮان ﺑﻪ اﯾﻦ ﻫﺪف دﺳﺖ ﯾﺎﻓﺖ .‬‬‬‬‬‬‬‬

‫از ﭘﻮدر ﻻﺳﺘﯿﮏ در ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻗﯿﺮ ﭘﻠﯿﻤﺮي ﺑﺮاي ﺳﺎﺧﺖ ﻧﻮع ﺑﻬﯿﻨﻪ آﺳﻔﺎﻟﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﺷﻮد ﮐﻪ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﺼﺮف ﻗﯿﺮ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ، ﻋﻤﺮ وﮐﯿﻔﯿﺖ آﺳﻔﺎﻟﺖ را اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﯽدﻫﺪ . در روﺷﯽ دﯾﮕﺮ ﻣﺨﻠﻮﻃﯽ ازﮔﺮاﻧﻮل ( داﻧﻪ ﻫـﺎي ﻻﺳﺘﯿﮏ) وآﺳﻔﺎﻟﺖ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ در ﺑﻬﺘﺮ‫ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺑﺴﺘﺮ ﺟﺎده ﻫﺎ ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻗﺮارﮔﯿﺮد . اﯾﻦ اﻣﺮﺑﺎﻋﺚ دوام ﺑﯿﺸﺘﺮ، اﺻﻄﮑﺎک ﺑﻬﺘﺮ و ﺻﺪاي ﮐﻤﺘﺮ ﻣﯽ ﺷﻮد.‬‬‬‬‬‬‬‬سيستم پيروليز PYROLISIS SYSTEM
يک از معضلات زيست محيطي وجود آلاينده هاي با بيس هيدروکربور هاست که به علت سختي تجزيه به مدت زياد در طبيعت باقي مانده و باعث آلوده محيط زيست مي گردد.از طرفي مسئله بحران انرژي و يافتن منابع تجديد پذير انرژي ، منجر به ارائه راهکاري جهت بازيافت و تجزيه مواد ضايعاتي ارگانيک گرديده است.
در ايران آلودگيهاي نفتي و ضايعات ناشي از توليدات صنايع نفت و پتروشيمي مانند لجن هاي نفتي در صنايع، ذخيره و انتقال مواد نفتي، خاکهاي آلوده نفتي در مجتمع ها و جزاير نفتي ، لاستيک هاي فرسوده ،ضايعات پلاستيکي و ....حجم بسيار زيادي از اين آلاينده هاي هيدرو کربوري را شامل مي شود و حل اين مسئله کمک زيادي به توليد انرژي از ضايعات و همچنين پاکيزگي محيط زيست و صرفه جوئي مادي و ... را به همراه خواهد داشت.
امروزه در جهان صنعتي، با استفاده از سيستم پيروليز موفق به تجزيه و استحصال سوخت از مواد پلاستيکي و تاير هاي ضايعاتي و... گرديده اند.اين شرکت با توسعه اين روش و تحت اتمسفر خالي از اکسيژن موفق به تجزيه مواد ارگانيک موجود در لجن هاي نفتي، خاکهاي آلوده نفتي ،انواع لاستيک و مواد پلاستيکي و... گرديده که با اعمال دماهاي مختلف ، مواد هيدروکربني به گاز بتديل و با تبريد آن ، سوخت هاي مختلف قابل استحصال مي باشد.

مزايا:
1. 100% مواد هيدروکربوري قابل بازيافت مي باشد.
2. در فرآيند بکار برده شده هيچگونه مواد شيميايي اضافه اي استفاده نمي شود.
3. در طول فرآيند و بعد از آن هيچگونه آلودگي در خاک ، آب و يا هوا نداريم.
4. نتيجه توليدات ارزش اقتصادي بسيار زيادي نسبت به ارزش ضايعات دارد.
5. ارزانترين تکنولوژي بازيافت مواد هيدروکربوري در جهان مي باشد.
6. مواد اوليه آن ارزان و تهيه آن بسيار راحت است.
7. نتيجه هر تن لاستيک بازيافتي ، 10 تن گاز دي اکسيد کربن است گاز اصلي محيط سبز است.
8. اين فرايند قابل اعمال به کليه مواد با پايه نفت است.
9. فرايند و سيستم ، منبع انرژي جايگزيني براي نفت و گاز مي باشد.

مدت زمان فرآيند بين 4 تا 12 ساعت به طول مي کشد که بستگي به مقدار و کيفيت مواد خام ورودي دارد.در طول فرآيند و با اعمال مقاديرمختلف خلاء و دما هاي پيش تعيين شده و در فازهاي مختلف ، گازهاي متفاوتي را به دست مي دهد که گاز هاي ميعان شده قابل ذخيره سازي و انتقال در مخازن متفاوت مي باشد.
تجهيزات و امکانات سيستم پيروليز:
رآکتور
اطاق کاتاليست ،
جدا کننده آب و نفت
مايع کننده و يا کاندنسر هاي افقي 2 سري
تجهيزات ضد برگشت شعله
بافر تانک
تجهيزات فشار منفي
لوله آب جت
سيستم غبار گير
دود کش و فن
سيستم تغذيه اتوماتيک

جزئيات فني سيستم:
فرآيند بصورت سيستم بسته اي (Batch) مي باشد
مقادير مواد اوليه تحت دما و فشار کنترل شده به داخل رآکتور وارد مي شود.
فرآيند باعث تغيير ساختار ملکولي مواد هيدروکربوري شده و نتيجه فرآيند توليد نفت کوره و انواع سوخت بصورت گاز مي باشد.
گازهاي متصاعد شده از مبدلهاي حرارتي گذشته و سوخت بصورت مايع استحصال مي گردد.
ساير مواد غير تبخير شونده مانند کربن ، فلز ، خاک و ... در راکتور باقي مانده و در انتهاي فرآيند تخليه مي شود.
مبدلهاي حرارتي از آب استفاده مي کنند و آب بصورت چرخشي در سيستم بکار برده مي شود.
اين سيستم قادر به کار شبانه روزي مي باشد.
زير ساخت مورد نياز:
فضاي مورد نياز: 300 متر مربع
آب مصرفي: روزانه 1 متر مکعب
برق مورد نياز: 30 کيلو وات
مثال1) نتايج زير جهت يک تن لاستيک بدست آمده است:
حدود 45 الي 50% وزني سوخت (نفت کوره ، گازوئيل سبک ، بنزين و...)
حدود 30 الي 35% کربن سياه قابل مصرف در صنايع مختلف از جمله پوسته کابل برق ،نوار نقاله، تسمه هاي بسته بندي،آتش نشاني،بسته هاي نايلوني مشکي،چسب ،لوازم يدکي اتومبيل ،صنايع لاستيک و...
حدود 10الي15% سيم فولادي
حدود 5 الي8% گاز که امکان ميعان را نداشته و سوزانده و يا در دستگاه به عنوان سوخت استفاده مجدد مي گردد.
مثال 2) جهت بازيافت يک تن خاک آلوده نفتي که داراي 75% مواد هيدرو کربوري است:
10 الي 20% مواد هيدرو کربوري ، تبديل به گاز قابل استفاده در سيستم و يا قابل جمع آوري با خواصي بهتر از گاز طبيعي.(غير قابل ميعان در دما و فشار معمولي)
80الي 90% مواد هيدرو کربوري ، تبديل به سوخت مايع قابل استفاده
مابقي ، خاک پاکيزه با کمتر از 40 ppm مواد هيدروکربوري
ظرفيت
اين واحدها در ظرفيت 2 ، 5 ، 8 ، 10 ، 20 و 30 تن در روز قابل توليد است

09124172904
09147557802
09145771804
04533873776
www.tivamachine.com
www.tivamachine.asia
www.tivamachine.ir
کلمات کليدي
فروش خط توليد پيروليز لاستيک به گازوييل و بنزين
فروش خط توليد پيروليز لاستيک به ميعانات نفتي
تيوا ماشين سازنده خط توليد بازيافت لاستيک به گازوييل
دستگاه بازيافت لاستيک
دستگاه شريدر خرد کن لاستيک
فروش دستگاه پيروليز لاستيک
تبديل لاستيک به سوخت
خط بازيافت لاستيک
راکتور
برج تقطير
دستگاه بازيافت لاستيک به بنزين
دستگاه تبديل لاستيک به گازوييل پيروليز لاستيک به گازوييل و بنزين و روغن سوختي
شهر : اردبيل
تلفن : 09124172904
قیمت : تماس
ایمیل : [email protected]
آبگير ديگي مدل زيرزميني+ماشين الات قاليشويي
ماشين سازي ارابه ايلقاربه عنوان يکي از بزرگترين و معتبرترين شرکت هاي توليد کننده دستگاههاي نظافت صنعتي ( ماشين الات قاليشويي از جمله دستگاه آبگير فرش | دستگاه آبگير لوله اي فرش | آبگير فرش | دستگاه هاي قاليشور اتوماتيک و
دستگاه چوب خرد کن
دستگاه چوب خرد کن شرکت تيوا ماشين اريا سازنده دستگاه هاي چوب خرد کن به خاک اره براي مصارف زغال فشرده - مصارف پوشال - مصارف کود هاي کشاورزي و غيره اين دستگاه قابليت اين را دارد که چوب هاي هرس باغي را تبديل به خاک اره کرده
فروش کوره صنعتي زغال ليمو و فروش خط توليد زغال چيني
فروش کوره صنعتي زغال ليمو و فروش خط توليد زغال چيني بنام خدا شرکت تيوا ماشين اريا سازنده کوره هاي صنعتي زغال ليمو . ذغال مجلسي و ذغال سفيد ما به شرط کوره ميدهيم . و مي گوييم هر کس بتواند زغالي توليد کند که با نمونه توليد
چين کن کاغذ سنگين، صنعتي و گلدار،آماده تحويل
چين کن کاغذ سنگين، صنعتي و گلدار،آماده تحويل چين کاغذ براي ماشينهاي سنگين و فيلترهاي صنعتي و نيروگاهها باغلتکهاي گلدار ، مناسب، با سايز هاي متفاوت و همچنين با ارتفاع چين متفاوت از 28 ميل ت55 و حتي بيشتر به سفارش مشتري با
سازنده دستگاههای پلاستیک سازی وچرم سازی
شرکت تراشکاری صنعتی نیکو عدل با29 سال تجربه یکی از حرفه ای ترین شرکت در زمینه تولید دستگاههای پلاستیک زنی و چرم سازی در ایران می باشد. و دارای کادری مجربی در این زمینه می باشد . شرکت با داشتن احساس تعهد بی وصف خود نسبت به
دستگاه شستشو ، استریل شیشه و قوطی فلزی مدل KPT 40
طرح : تمام استیل سیستم عملکرد :الکترومکانیک سیستم استریل :آب جوش و بخار ابعاد ( سانتیمتر) : طول 360 ، عرض 100 ، ارتفاع 150 ظرفیت :3600 ( شیشه در ساعت ) برق مورد نیاز : سه فاز،5/1 کیلووات کاربرد :مربا ، ترشی ، سس مایونز لطفاً
درز جوش لوله وپروفیل ترانزیستوری ولامپی
ساخت انواع دستگاههای جوش القائی ترانزیستوری MOS FET ولامپی در قدرت های مختلف » سایر تصاویر برای این آگهی
ساخت انواع فر های پخت نان ویفر و بستنی
شرکت نامکو مفتخر است با ساخت جدیدترین ماشین الات پخت نان ویفر وبستنی در خدمت مشتریان خود می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید: http://parscenter.com/Namcom